Pucki nadruk okolicznościowy na niemieckich znaczkach pocztowych
Podczas obejmowania morskiego odcinka granicy państwowej, przyznanej Polsce mocą traktatu wersalskiego, w całym kraju trwały chwile wielkiego poruszenia, które spowodowały, że brał w nich praktycznie udział cały nasz naród. Każdy z uczestników puckich Zaślubin chciał, aby chwila ta została godnie upamiętniona.
Z inicjatywy szefa Wydziału Oświaty i Kultury dowództwa Frontu Pomorskiego ppłk. Mariana Dienstl-Dąbrowy w związku z obejmowaniem granicy morskiej państwa w dniu 10 lutego 1920 roku w Pucku - tych samych jak podczas pokoju toruńskiego - w Toruniu dokonano przedruku na trzech znaczkach Zgromadzenia Narodowego pozostałych z zapasów niemieckich. Nadruk maszynowy czarny w trzech wierszach: Nad Polskiem/Morzem/ Puck10.II.1920. na znaczkach o nominale 10 pf barwy czerwonej, 15 pf barwy brunatnej i niebieskiej oraz 25 pf barwy zielonej i czerwonej. Nadruk na znaczku o nominale 25 pf jest odwrócony. Nakład wynosił po 700 egzemplarzy
Według danych od ówczesnego kierownika poczty w Pucku, ostemplowano znaczki z nadrukiem stemplem puckim w dniu 14 marca 1920, które przywiózł tam Dienstl-Dąbrowa. W Pucku tych znaczków nie było, ani ich tam nie sprzedawano.
Według Polskie Znaki Pocztowe Tom IV.
Józef Wąsiewski