Start » Wydawnictwa » Bandera Nr 4 (24) z kwietnia 2011

Marynarka wojenna

Nowe

Najciekawsze

Szukaj
Loading
Nasze strony

Guziki polskiej MW 1918-2008

Na stronie jest
13
zwiedzajacych

Bandera Nr 4 (24) z kwietnia 2011

Bandera Nr 4 (24) z kwietnia 2011
Bandera Nr 4 (24) z kwietnia 2011

      Druga strona okładki: Fotoreportaż z uroczystości w 66. Rocznicę zakończenia walk o Gdynię; trzecia strona okładki: zdjęcia części osób związanych w różny sposób z MW, które przypomniano w 1. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.


     W numerze:


Str. 2-3. Tomasz Gos: Uwaga, niewybuch! (43. Batalion Saperów – dowódca kmdr por. Kazimierz Babiński) za najlepsze wyniki otrzymał tytuł Przodującego Oddziału Wojska Polskiego w roku 2010.
Str. 4 Peryskop. W 70. rocznice nalotu… (Uroczystości w Clydebank z udziałem delegacji MW RP z wadm. Jerzym Patzem); mistrzostwa WP w judo; przygotowania do BALTOPS 2011.
Str. 5. Czesław Cichy, Radosław Pioch: Przeciwlotniczy poligon (zadania ogniowe przeciwlotników zrealizowane pod dowództwem kmdr. por. Michała Pawełki podczas zgrupowania na centralnym poligonie sił powietrznych w Ustce w okresie od 13 do 25 marca. Marynarska OPL kierowana przez szefa służby, kmdr. Stanisława Koryzmę uczestniczyła w 36 zadaniach artyleryjskich i w 6. rakietowych).
Str. 6-7. Artur Kończal, Radosław Rychter: Co dalej… część I. (rozważania o przyszłości morskiego rodzaju sił zbrojnych).
Str. 8-9. Piotr Pawłowski: 8 tysięcy mil podmorskiej żeglugi… Wspomnienia z misji „Active Endeavour” na Morzu Śródziemnym (Wrażeniami podzielił się d.o. ORP „Bielik” kmdr por. P. Pawłowski)
Str. 10-11. Tomasz Gos: Filar hydrografii (o chwili bieżącej motorówek hydrograficznych grupy kutrów i motorówek (dca kmdr ppor. Krzysztof Buć) w Dywizjonie Zabezpieczenia Hydrograficznego MW).
Str. 12-13. Piotr Adamczyk: Ślązacy, Krakowiacy i Kujawiacy na wachcie (z dziejów nazw naszych okrętów).
Str. 14. Zdzisław Kryger: Salut nie do daszka  (armaty do salutowania 2A28S na ORP „Błyskawica” oraz zarys dziejów oddawania salutów okrętowych).
Str. 15. Tomasz Gos: Pięć pierścieni do „Pioruna” (rzecz o pięknym dziele por. mar Piotra Sałaka, zawołanego modelarza okrętowego, człowieka z pasją)
Str. 16. Grzegorz Łyko: A może maraton? (w kontekście sprawdzianów fizycznych kadry rozmowa z mistrzem WP w biegu maratońskim bosmanem Romanem Elwartem).

Stron 16.

                                                                             Józef Wąsiewski

 

ten artykuł przeczytano : 3135 razy.