Start » Wydawnictwa » Bandera nr 12 (32) z grudnia 2011

Marynarka wojenna

Nowe

Najciekawsze

Szukaj
Loading
Nasze strony

Guziki polskiej MW 1918-2008

Na stronie jest
9
zwiedzajacych

Bandera nr 12 (32) z grudnia 2011

Bandera nr 12 (32) z grudnia 2011
Okładka numeru "Bandery" z grudnia 2011.

     Druga strona okładki: Marian Kluczyński, Akcje ratownicze na Bałtyku (mini fotoreportaż); trzecia strona okładki: Piotr Wojtas, Trzy miesiące pod flagą NATO (mini fotoreportaż o służbie ORP „Flaming” w stałym zespole sił Oborny przeciwminowej (SNMCMG–1)


     W numerze:


     Str. 2–3. Tomasz Gos; Rutyna gubi (o służbie nurka-minera opowiada starszy bosman Krzysztof Knitter).


     Str. 4–5. Czesław Cichy, Co dalej… z lotnictwem pokładowym? (W połowie listopada śmigłowce SH-2G wylądowały po raz trzytysięczny na pokładzie okrętu. Wkrótce też zdecydowano o wycofaniu ze służby fregat typu Oliver Hazard Perry w roku 2015. Autor rozważa, czy kończy się epoka lotnictwa pokładowego w naszej MW).


     Str. 6–7. Tomasz Gos, Korwety po fregatach (rozważania o przyszłości polskiej MW. Autor próbuje uzasadnić, aby  przyszły „Gawron” otrzymał imię „Ślązak”.  Nie wiedział jeszcze wówczas, że nie tego okrętu nie będzie).


     Str. 8–9. Czesław Cichy, Odlatujące „czternastki” (ważny opis stanu faktycznego naszej gotowości do prowadzenia operacji ratowniczych z powietrza nad Bałtykiem, w tym szczegółowe przedstawienie możliwości W-3RM oraz Mi-14PŁ/R).


     Str. 10–11. Tomasz Gos, Dywizjon na brzegu (opis Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego MW, który pod koniec tego roku powinien –zgodnie z założeniami –  rozpocząć szkolenie).


     Str. 12–13. Tomasz Gos, Marynarka Wojenna – lubię to!  (Marynarka Wojenna RP na portalu Facebook).


     Str. 14. Muzeum MW, Koledzy Marynarze! Uwolnijmy historię! (próba zainteresowania przekazywaniem do muzeum osobistych pamiątek itp. z czasu służby od 1945 roku, aby nie utonęły w domowych zakamarkach).


     Str. 15. Lechosław Dzierżak, Wspomnienie o komandorze Stanisławie Dzierżaku (o działaczu społecznym, prezesie Oddziału PTTK MW, przewodniku turystycznym, dziennikarzu, historyku i filateliście w ćwierćwiecze przejścia na drugą stronę pisze jego syn).


     Str. 16. Andrzej Grażul , Saperski futsal (zwycięzcami halowej piłki nożnej została drużyna z 43. Batalion u Saperów z Rozewia.

                                                                  Józef wąsiewski

 

ten artykuł przeczytano : 1891 razy.