Start » Wydawnictwa » Bandera nr 4 (36) z kwietnia 2012

Marynarka wojenna

Nowe

Najciekawsze

Szukaj
Loading
Nasze strony

Guziki polskiej MW 1918-2008

Na stronie jest
13
zwiedzajacych

Bandera nr 4 (36) z kwietnia 2012

Bandera nr 4 (36) z  kwietnia 2012
Gdyński dowód osobisty "Pioruna".


     Druga strona okładki: fotoreportaż: Szkolenie świnoujskich trałowców (Tekst na str. 8–9) Trzecia strona okładki: marian Kluczyński,   Dowód osobisty dla ORP „Piorun”(wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak w dniu pierwszego podniesienia bandery – 18 marca – wręczył załodze dowód osobisty; pierwszy tego rodzaju dokument dla okrętu, wiążący jednostkę z macierzystym miastem).


     Str.2–3. Tomasz Gos, Bojowy „Orkan” (rozmowa z dowódcą działu artyleryjsko–rakietowego na „Orkanie” ppor. mar. Grzegorzem Kulą. Pojawia się tam termin zagrożeń asymetrycznych, czyli nauki walki z zagrożeniami terrorystycznymi).


     Str. 4 Peryskop. Krótkie notatki o aktualiach: Wizyta ministra Obrony Narodowej w Marynarce Wojennej Tomasza Siemoniaka w MW z 29 marca; omówienie ustawy o weteranach działań poza granicami państwa z 30 marca tego roku i Transport pod parasolem (o ćwiczeniach Okrętowej Grupy Zadaniowej).


     Str. 5. Dowódca Marynarki Wojennej adm. Tomasz Mathea mówi o przyszłości morskiego rodzaju sił zbrojnych w perspektywie do roku 2030; trwającej od marca br. intensywnej i wielokierunkowej debacie na ten temat. Redakcja zaprasza również do dyskusji na ten temat na platformie facebooka  w wydarzeniu „Kurs na przyszłość”.


     Str. 6–7. Tomasz Gos; Siła Orkanów (autor zajął się przedstawieniem uzbrojenia okrętów typu 660, omawiając rakietę przeciwokrętową RBS 15 Mk3 , armatę morską AK-630 , AK -176, Strzałę-2 i radar SEA Giraffe AMB 3-D.


     Str. 8–9. Jacek Kwiatkowski; Szkolenie świnoujskich trałowców (Zdawanie po szkoleniu morskim zadania O-2 przez OORP: Gardno, Jamno, Mielno i Wicko z 8. Flotylli obrony Wybrzeża).


     Str. 10–11.Piotr Wojtas; Specjalistyczne szkolenie przeciwlotników. (Poligonowe szkolenie Przeciwlotników MW na poligonie sił powietrznych w Ustce jak również co nieco historii marynarskiego systemu OPL).


     Str. 12–13.Tomasz Gos: Czas na debatę. (Co dalej z przyszłością marynarki Wojennej – zachęta do aktywnego i publicznego rozmawiania o perspektywach morskie of rodzaju sił zbrojnych).


     Str. 14. Piotr Wojtas, Najważniejszy jest luz ( ppor. mar. Zbigniew Malec dowódca działu broni podwodnej   ORP Sęp” mówi o swoich pasjach w tym o rysowaniu).


     Str. 15. Katarzyna Filimoniuk, O stresie (nie)poważnie. (psycholog o stresie).


     Str. 16.  Krzysztof Żakowski, Halowy atak „Błyskawicy”. (Omówienie i wyniki turnieju z 18 lutego 2012 piłki halowej Arka Partner Cup 2012 im Józefa Barbachena).
                                                                                                                   Józef Wąsiewski
 

Bandera nr 4 (36) z  kwietnia 2012
Gdyński dowód osobisty "Pioruna".
Bandera nr 4 (36) z  kwietnia 2012
Bandera nr 4 (36) z kwietnia 2012
ten artykuł przeczytano : 2821 razy.