Start » Wydarzenia » Cięcie blach pod Kormorana II

Marynarka wojenna

Nowe

Najciekawsze

Szukaj
Loading
Nasze strony

Guziki polskiej MW 1918-2008

Na stronie jest
17
zwiedzajacych

Cięcie blach pod Kormorana II

Cięcie blach pod Kormorana II
Dziennik Bałtycki 28 kwietnia 2014.

     W dniu 25 kwietnia w Gdańsku rozpoczęto ceremonialnie pierwsze cięcie lub palenie –jak kto woli – blach na przyszły niszczyciel min Kormoran II.
Informację na ten temat zamieścił kmdr Maksymilian Dura w portalu Defence 24  pod tytułem: „Mroczek: Nie ma decyzji  w sprawie sposobu budowy okrętów podwodnych”. W „Dzienniku Bałtyckim” z 28 kwietnia znalazł się materiał na ten temat, który stanowi ilustrację sprawy.

     Nie miałbym nic do powiedzenia, gdyby nie zdjęcie  M. Dury na portalu, które jednoznacznie pokazuje, jak we wszystkich obszarach odchodzi się od tego, co zawsze stanowiło tradycję, wręcz żołnierską świętość.

     Podczas ceremonii w gdańskiej stoczni remontowej a właściwie Gdańskiej Stoczni "Remontowej" im. Józefa Piłsudskiego SA w której znajduje się Remontowa Shipbuilding wykonano sporo zdjęć, czemu się trudno dziwić.

     Na jednym z nich, oficjalnym jak najbardziej minister wygłasza mowę. Obok niego stoi szef Inspektoratu Uzbrojenia MON, gen. bryg. Sławomir Szczepaniak, który NIE ma czapki na głowie. Drobiazg: tylko brak mu czapki! Admirał Demczuk stojący obok jest mundurowo bez zarzutu! Dalej zaś stoi podpułkownik także BEZ czapki w zielonym mundurze i co dla mnie jest wręcz szokujące: z jakimiś granatowymi wsuwkami z oznaczeniem stopni na naramiennikach!

     Bardzo przydałby się nam dzisiaj Piłsudski czy znany po wojnie Makarewicz  – że przytoczę najpierwsze nazwiska, które mi wpadły do głowy, aby przywołali tych panów zdecydowanie do porządku.

     Być może, czegoś nie wiem. Może jest to najnowszy nieznany jeszcze model nauki patriotyzmu, szacunku do munduru, tradycji… Jeśli tak, tym gorzej dla niego.


                                     Józef Wąsiewski
 

ten artykuł przeczytano : 2422 razy.